Zbigniew Czendlik

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Zbigniew Jan Czendlik (* 6. září 1964 v Brenně v Polsku) je liberální katolický kněz a moderátor polského původu působící v České republice, děkan lanškrounský (od 2008). Jako moderátora ho můžeme vidět v pořadech Uchem jehly[1] a U pastýře.

Inkarnován je v katovické diecézi, ale od roku 1992 působí v diecézi královéhradecké. Jeho kněžské působení budí veliké kontroverze pro prezentaci s katolickou vírou neslučitelných názorů a nekněžské oblékání a vystupování. Pro mimořádně dobré vztahy s některými významnými postavami šoubyznysu je znám jako „kněz celebrit“. Má též přezdívku Zibi.

Obsah

Postoje a aktivity

V naprostém rozporu s katolickou naukou prezentoval názor, že mu nevadí předměnželský sex u zamilovaných lidí, co se chtějí vzít.

Je pro zrušení povinného celibátu u kněží.[2]

Zesměšňuje katolické zvyky a pozdravy.[3]

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/novinky-ze-studia/222118-zbigniew-czendlik-tesi-me-kdyz-v-cloveku-naleznu-dalsi-rozmer/
  2. http://www.marianne.cz/tema-marianne/rozhovory/farar-zbigniew-czendlik-kdyz-se-zamiluju-ozenim-se
  3. Viz např. „Pozdraven buď Pán Ježíš Kristus.“ Když slyším takový pozdrav, okamžitě odpovídám: „A kolik potřebujete?“ Protože slušně vychovaný katolík, který se jde zeptat na něco jiného než na peníze, řekne prostě: „Dobrý den.“ - rozhovor pro Novinky.cz
Osobní nástroje