Uživatel diskuse:Pius

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Pěkně vítám v tomto rodícím se projektu. Jeho pravidla teprve vznikají a koncepce se rozvíjí, některé základní informace naleznete na stránce Portál Katopedia. --Ignác Pospíšil 25. 7. 2010, 06:58 (UTC)

Díky. Pius 28. 7. 2010, 10:50 (UTC)

In multiplicibus curis‎

Zdravím, děkuji za příspěvek. Trochu jsem ho upravil a měl bych jednu poznámku a jednu námitku. K poznámce: článek by nikdy neměl být zavádějící (např. zužováním tématu), i když je nedokončený. To znamená, že sice je možno se vypsat o jediném aspektu tématu s nadějí, že to někdo rozepíše - např. o otázce statutu Jeruzaléma v dané encyklice, ale alespoň úvodní definiční věta by měla být jednoznačně vymezující celý aspekt - něco v tomto smyslu.

Mě tam Jeruzalém nejvíc zaujal, i když je pravda, že obsah je širší. Pius 12. 8. 2010, 11:54 (UTC)

Druhá věc je otázkou/námitkou: nejsem si jist, není-li Vaše trvzení zavádějící. Encyklika v daném bodě přece netvrdí, že Jeruzalém nesmí být hlavním městem Izraele. Nevyznám se v diplomacii příliš, ale přesto se podle mne naskytá otázka: skutečně se mezinárodní charakter a garance Svatých míst, které papež vyžaduje, vylučují s tím, aby např. část Jeruzaléma plnila roli hlavního města Izraele? --Ignác Pospíšil 11. 8. 2010, 18:31 (UTC)

Je to otázka. Spíš si myslím, že by to nešlo. Pius 12. 8. 2010, 11:54 (UTC)
Osobní nástroje