Thomas E. Woods

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Thomas E. Woods, jr. (* 1. srpna 1972) je americký historik, spisovatel a konvertita ke katolicismu, autor řady bestselerů oblíbených zejména mezi konzervativními a pravicovými čtenáři. Česky vyšly jeho knihy Jak katolická církev budovala západní civilizaci a Krach: příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují. Je zarytým odpůrcem expandující federální moci a soudcovského aktivismu.

Obsah

Život

Bakalářský diplom získal na Harvardu, doktorát v oboru historie pak na Columbia University. Je členem League of the South, organizace požadující vyhlášení Jižní republiky (definované podle Konfederace z Americké občanské války), a významný přispěvatel do jejích novin.

Je katolický konvertita inklinující k tradicionalismu, po 11 let byl jedním z editorů The Latin Mass Magazine, v současné době patří k editorům The American Conservative. Dále je autorem řady novinových článků a článků v naučných časopisech, jako jsou American Historical Review, Christian Science Monitor, Investor's Business Daily, Modern Age, American Studies, Journal of Markets & Morality, New Oxford Review, The Freeman, Independent Review, Journal des Economistes et des Etudes Humaines, AD2000, Human Rights Review, Catholic Historical Review, Catholic Social Science Review a další.

Patří mezi odpůrce expandující federální moci a zastánce práv států. Je pro aktivní obranu proti protiústavním verdiktům Nevyššího soudu USA, která by měla spočívat i v nulifikaci protiústavních federálních zákonů a rozhodnutí. V republikánských primárkách pro americké prezidentské volby v roce 2012 podpořil Rona Paula.

Dílo

Autor

Editor

  • Rufus Choate: The Political Writings of Rufus Choate; Gateway Editions, 2002; ISBN 0-89526-154-5
  • Orestes Brownson: The American Republic; Gateway Editions, 2003 (přetisk vydání z roku 1875); ISBN 0-89526-072-7
  • Murray Rothbard: The Betrayal of the American Right; Ludwig von Mises Institute, 2007; ISBN 978-1-933550-13-8
  • We Who Dared to Say No to War: American Antiwar Writing from 1812 to Now; Basic Books, 2007; ISBN 1568583850 (spoluvydavatel Murray Polner)

Odkazy

Externí odkazy

Referenece

  1. Woods, Thomas E. Beyond Distributism. Acton Institute, říjen 2008.
Osobní nástroje