Scott Hahn

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Profesor Scott Hahn (* 28. října 1957) je americký bývalý presbyteránský pastor a teolog a současný katolický spisovatel, teolog a apologeta a člen Opus Dei.

Jeho knihy si vydobyly pozici bestsellerů a byly přeloženy do celé řady jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Často je označován přezdívkou, kterou poprvé použila jeho manželka: „Luther in reverse“ („Luther v obráceném směru“, „Luther naruby“), částečně protože ji manželé zmiňují ve své knize Naše cesta do katolické Církve, částečně protože jej v konverzi ke katolicismu následoval větší počet presbyteriánských pastorů a znalců Bible.

S manželkou Kimberly, rovněž bývalou presbyteriánkou a nyní úspěšnou spisovatelkou a katolickou apologetkou, má šest dětí, kterým dopřávají domácí vyučování.

Obsah

Knihy

Seznam originálních vydání

Česká vydání

Česky vyšla v roce 2000 kniha Naše cesta do katolické Církve (orig. Rome Sweet Home - Our Journey to Catholicism)[1], kterou napsal společně s manželkou. Manželé v ní každý svýma očima popisují Scottovu konverzi ke katolicismu (1986), nelehké udržování manželského míru v napětí mezi nadšeným katolickým konvertitou a presbyteriánkou odmítající mnoho projevů katolické zbožnosti a nakonec i konverzi Kimberly (1990).

V roce 2006 vydalo Karmelitánské nakladatelství knihu Hostina Beránkova. Kniha Zjevení jako obraz mše svaté.[2]

Slovenská vydání

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Reference

  1. http://www.martinus.sk/?uItem=24621
  2. http://www.ikarmel.cz/kniha/Hostina-Berankova_101144.html
Osobní nástroje