Rytířstvo Neposkvrněné

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
Řádka 1: Řádka 1:
-
MI jsou první písmena latinského názvu Militia Immaculatae (Rytířstvo Neposkvrněné). Označují ctitele - následovníky [[Neposkvrněné Panny Marie]]. Rytířstvo Neposkvrněné je hnutím mariánským a apoštolským, které založil v [[Římě]] r. [[1917]] [[svatý Maxmilián Maria Kolbe]]. Členové hnutí se nazývají rytíři a rytířky Neposkvrněné. Jsou za ně několikrát ročně slouženy mše sv. a v určité dny mohou získat plnomocné odpustky. Každý rok se na poutním místě [[Panny Marie Sedmibolestné (Cvilín)]] koná [[pouť Rytířů Neposkvrněné]] (v sobotu nejblíž [[14. 8.]], kdy je svátek sv. Maxmiliána Kolbeho).
+
MI jsou první písmena latinského názvu '''Militia Immaculatae (Rytířstvo Neposkvrněné)'''. Označují ctitele - následovníky Neposkvrněné [[Panna Maria|Panny Marie]]. Rytířstvo Neposkvrněné je hnutím mariánským a apoštolským, které založil v [[Řím]]ě r. [[1917]] svatý[[Maxmilián Maria Kolbe]]. Členové hnutí se nazývají rytíři a rytířky Neposkvrněné. Jsou za ně několikrát ročně slouženy mše sv. a v určité dny mohou získat plnomocné odpustky. Každý rok se na poutním místě [[Kostel Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně|u Panny Marie Bolestné na Cvilíně]] koná [[pouť Rytířů Neposkvrněné]] v sobotu nejblíž [[14. srpen|14. srpnu]], kdy je svátek sv. Maxmiliána Kolbeho.
-
 
+
== Cíl ==
== Cíl ==
-
Snaha o obrácení hříšníků a těch, kdo ještě nepoznali Krista, zvláště pak snaha o obrácení nepřátel Církve, o jednotu křesťanů a o posvěcení všech pod ochranou a prostřednictvím Neposkvrněné. V rámci této evangelizace vychází i časopis [[Immaculata]].
+
Snaha o obrácení hříšníků a těch, kdo ještě nepoznali [[Ježíš Kristus|Krista]], zvláště pak snaha o obrácení nepřátel Církve, o jednotu křesťanů a o posvěcení všech pod ochranou a prostřednictvím Neposkvrněné. V rámci této evangelizace vychází i časopis [[Immaculata]].
-
 
+
== Podmínky ==
== Podmínky ==
-
1. Odevzdat se úplně Neposkvrněné. Stát se nástrojem v Jejích mateřských rukou.
+
# Odevzdat se úplně Neposkvrněné. Stát se nástrojem v Jejích mateřských rukou.
-
 
+
# Nosit [[zázračnou medailku]].
-
2. Nosit [[zázračnou medailku]].
+
# Zapsat se do knihy Rytířstva Neposkvrněné v sídle kanonicky ustanoveném.
-
 
+
-
3. Zapsat se do knihy Rytířstva Neposkvrněné v sídle kanonicky ustanoveném.
+
-
 
+
-
 
+
== Prostředky ==
== Prostředky ==
Řádka 24: Řádka 18:
3. Doporučuje se šíření zázračné medailky.
3. Doporučuje se šíření zázračné medailky.
-
 
-
 
== Externí odkazy ==
== Externí odkazy ==
 +
* http://immaculata.minorite.cz/?m=3&idc=t-4
-
 
+
[[Kategorie:Maria]]
-
http://immaculata.minorite.cz/?m=3&idc=t-4
+
[[Kategorie:Mariánské družiny]]
-
 
+
[[Kategorie:Mariánská hnutí]]
-
 
+
-
[[Kategorie: Maria]]
+
-
 
+
-
[[Kategorie: Mariánské družiny]]
+

Verze z 1. 8. 2012, 16:17

MI jsou první písmena latinského názvu Militia Immaculatae (Rytířstvo Neposkvrněné). Označují ctitele - následovníky Neposkvrněné Panny Marie. Rytířstvo Neposkvrněné je hnutím mariánským a apoštolským, které založil v Římě r. 1917 svatýMaxmilián Maria Kolbe. Členové hnutí se nazývají rytíři a rytířky Neposkvrněné. Jsou za ně několikrát ročně slouženy mše sv. a v určité dny mohou získat plnomocné odpustky. Každý rok se na poutním místě u Panny Marie Bolestné na Cvilíně koná pouť Rytířů Neposkvrněné v sobotu nejblíž 14. srpnu, kdy je svátek sv. Maxmiliána Kolbeho.

Obsah

Cíl

Snaha o obrácení hříšníků a těch, kdo ještě nepoznali Krista, zvláště pak snaha o obrácení nepřátel Církve, o jednotu křesťanů a o posvěcení všech pod ochranou a prostřednictvím Neposkvrněné. V rámci této evangelizace vychází i časopis Immaculata.

Podmínky

  1. Odevzdat se úplně Neposkvrněné. Stát se nástrojem v Jejích mateřských rukou.
  2. Nosit zázračnou medailku.
  3. Zapsat se do knihy Rytířstva Neposkvrněné v sídle kanonicky ustanoveném.

Prostředky

1. Denně se modlit modlitbu k Neposkvrněné: "Ó, Maria, počatá bez hříchu, oroduj za nás, kteří se k tobě utíkáme, i za všechny, kteří se k tobě neutíkají, a zvláště za nepřítele církve a za ty, kteří ti jsou svěřeni."

2. Využívat pro Neposkvrněnou všechny morálně dobré prostředky, jaké dovoluje stav, podmínky a okolnosti. Nejúčinnější prostředky jsou - modlitba, půst, pokání a a svědectví křesť. života.

3. Doporučuje se šíření zázračné medailky.

Externí odkazy

Osobní nástroje