Rytíři života

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Rytíři života je pro-life ocenění, které na základě hlasování čtenářů uděluje internetový časopis Duše a hvězdy osobnostem a organizacím českého hnutí pro-life. Ocenění má sloužit jako ohodnocení a propagace práce lidí a organizací z české pro-life sféry. Nominace a hlasování probíhají každý rok na jaře.

Obsah

Pravidla a výsledky

Nominace i hlasy je možno posílat buďo na email redakce: duseahvezdy(zavinacek)centrum.cz, nebo klasickou poštou na adresu: Ignác Pospíšil, J. Bendy 8, 370 05 České Budějovice. Samotné nominace je možno ještě postovat do komentářů pod patřičnou stránku na DaH a na stránce události na Facebooku.

Osobnosti

Čtenáři v prvním kole nominují živé osobnosti (pro první ročník bylo ještě možné nominovat i in memoriam), se stavem nominací jsou seznamováni průběžně. Redakce Duší a hvězd pak nominace překontroluje a, je-li to nutné, učiní probírku (odstranění nelegitimních nominací, odstranění evidentních provokací či redukce nominací na přijatelný počet). Ve druhém kole čtenáři hlasují.

Vítěz kategorie získává doživotně právo používat čestný titul "rytíř života" a dále se již nenominuje. V případě vícero lidí ohodnocených nejvyšším počtem hlasů se stávají rytíři života všichni, kteří tohoto počtu hlasů dosáhli.

Členové redakce Duší a hvězd nemohou být nominováni.

Rytíři života

Organizace

Čtenáři nominují v prvním kole existující a činné organizace, se stavem nominací jsou seznamováni průběžně. Redakce Duší a hvězd pak nominace překontroluje a, je-li to nutné, učiní probírku (odstranění nelegitimních nominací, odstranění evidentních provokací či redukce nominací na přijatelný počet). Ve druhém kole čtenáři hlasují.

Vítěz kategorie organizace získává "cenu rytířstva" a po další dva roky nesmí být nominován. Cen je možno získat nekonečný počet.

Nominován nemůže být časopis Duše a hvězdy (coby pořadatel soutěže).

Nositelé Ceny rytířstva (tučně vyznačeni jsou vícenásobní)

Vývoj počtu hlasujících

2010/32 - 2011/12 - 2012/29 - 2013/13 - 2014/30 - 2015/17 - 2016/139

Odkazy

Související články

Externí odkazy

Osobní nástroje