RC Monitor

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
 
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''RC Monitor''' je katolický čtrnáctideník vydávaný v papírové i elektronické podobě občanským sdružením ''[[Res Claritatis]]''. Jeho nulté číslo vyšlo [[27. září]] [[2004]].<ref>http://res.claritatis.cz/download/2004-00.pdf</ref> Od [[10. září]] [[2010]] vychází s [[církevní schválení|církevním schválením]] [[arcidiecéze pražská|arcibiskupství pražského]]. Jeho obsah utváří převážně dobrovolníci a neziskové organizace jako např. [[Hnutí pro život ČR]], [[VORP]] a další jednotlivci. Častými přispěvateli jsou z domácích publicistů například [[Pavel Mayer]] (který je zároveň teologickým poradcem periodika), [[Ferdinand Peroutka, jr.]], [[Radomír Malý]] [[Michaela Freiová]] a jiní.
+
'''RC Monitor''' je katolický čtrnáctideník vydávaný v papírové i elektronické podobě občanským sdružením ''[[Res Claritatis]]''. Jeho nulté číslo vyšlo [[27. září]] [[2004]].<ref>http://res.claritatis.cz/download/2004-00.pdf</ref> Od [[10. září]] [[2010]] vychází s [[církevní schválení|církevním schválením]] [[arcidiecéze pražská|arcibiskupství pražského]]. Jeho obsah utváří převážně dobrovolníci a neziskové organizace jako např. [[Hnutí pro život ČR]], [[VORP]] a další jednotlivci. Častými přispěvateli jsou z domácích publicistů například [[Pavel Mayer]], [[Mons.]] [[Ladislav Hučko]] (který je zároveň teologickým poradcem periodika), [[Ferdinand Peroutka, jr.]], [[Radomír Malý]] [[Michaela Freiová]], [[Roman Cardál]] a jiní.
Řádka 5: Řádka 5:
* [[Zdeňka Rybová]] (šéfredaktorka)
* [[Zdeňka Rybová]] (šéfredaktorka)
* Dagmar Kopecká (výkonný redaktor)
* Dagmar Kopecká (výkonný redaktor)
-
* Redakční rada: [[Pavel Mayer]], [[OP]]; Josef Mudra, Roman Cardal, Radim Ucháč, Ondřej Vaněček
+
* Redakční rada: [[Ladislav Hučko]], [[Pavel Mayer]], [[OP]]; Josef Mudra, Roman Cardal, Radim Ucháč, Ondřej Vaněček

Aktuální verze z 29. 4. 2021, 14:18

RC Monitor je katolický čtrnáctideník vydávaný v papírové i elektronické podobě občanským sdružením Res Claritatis. Jeho nulté číslo vyšlo 27. září 2004.[1] Od 10. září 2010 vychází s církevním schválením arcibiskupství pražského. Jeho obsah utváří převážně dobrovolníci a neziskové organizace jako např. Hnutí pro život ČR, VORP a další jednotlivci. Častými přispěvateli jsou z domácích publicistů například Pavel Mayer, Mons. Ladislav Hučko (který je zároveň teologickým poradcem periodika), Ferdinand Peroutka, jr., Radomír Malý Michaela Freiová, Roman Cardál a jiní.


Obsah

Redakce


Odkazy

Externí odkazy

Reference

  1. http://res.claritatis.cz/download/2004-00.pdf
Osobní nástroje