Nellie J. Gray

Z Katopedia

Verze z 21. 5. 2021, 10:09; Kkfzouhar (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Někteří ji považují za Martina Luthera Kinga občanskoprávního pro-life hnutí. Ale pro mne je ... Johankou z Arku evangelia života... - Sean kardinál O'Malley[1]

Nellie J. Gray (24. červen 1924 Texas - 13. srpen 2012 Washington, D.C.) byla americká katolická právnička a pro-life aktivistka, zakladatelka a hlavní organizátorka washingtonského March for Life. V roce 2008National Pro-Life Religious Council udělil Pro-Life Recognition Award.

Obsah

Životopis

Rodilá Texasanka konvertovala v mládí ke katolicismu. Za druhé světové války se dobrovolně přihlásila do Women's Army Corps, v nichž sloužila jako poddůstojnice. Později vystudovala ekonomii a 28 let pracovala ve státní správě. Přitom vystudovala ještě práva na jezuitské Georgetown University a posléze se stala právničkou.

Po zločinném rozsudku Roe vs Wade se stala pro-life aktivistkou a organizátorkou washingtonského March for Life. Poprvé jej organizovala v roce 1974 a zúčastnilo se jej něco kolem 20 tisíc lidí. Mezi jeho hlavní organizátory patřila až do sklonku svého života a během té doby se stal nějvětší pravidelnou demonstrací v hlavním městě USA, které se každoročně účastní statisíce lidí.

V roce 2008National Pro-Life Religious Council udělil Pro-Life Recognition Award.[2]

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. http://www.americancatholic.org/news/report.aspx?id=2135
  2. http://www.lifenews.com/2012/08/14/march-for-life-founder-nellie-gray-passes-away/
Osobní nástroje