Miroslav Rovenský

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Miroslav Rovenský (* 27. června 1964) je středočeský hudebník, pedagog a lidovecký politik, předseda středočeské krajské organizace strany. Je náměstkem ministra kultury (od 2014).

Náleží k liberálním lidovcům prosazujícím, aby strana rezignovala na obhajobu klíčových křesťanských hodnot, které současná společnost shledává nepopulárními. V roce 2011 neúspěšně kandidoval do Senátu PČR.

Obsah

Život

V roce 2011 kandidoval za KDU-ČSL v mimořádných doplňovacích volbách na post senátora na Kladensku, vypadl však již v prvním kole se ziskem pouhých 1,26 % hlasů.[1] Ve druhém kole podpořil kandidáta ČSSD Jiřího Dienstbiera proti kandidátovi ODS Danovi Jiránkovi.[2]

Názory

Bioetická témata

Před doplňovací volbou do senátu na Kladensku v roce 2011, kde neúspěšně kandidoval za KDU-ČSL, vyslovil názor, že by KDU-ČSL měla rezignovat na kritiku potratů a boj proti nim.[3] Za to se stal terčem kritiky ze strany katolických publicistů.[4][5]

Odkazy

Externí odkazy

Reference

  1. http://www.volby.cz/pls/senat/se2111?xjazyk=CZ&xdatum=20110318&xobvod=30
  2. http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/191881.aspx
  3. http://www.kdu.cz/Zpravy/Aktualne/2011/-Tak-jsem-si-rekl,-ze-by-bylo-hezke-v-ramci-volebn.aspx
  4. Lukáš Novák: Jsou potraty jako zelí? (Radio Vatikán)
  5. Ignác Pospíšil: Miroslav Rovenský: lidovci musí jít více s dobou a nekritizovat potraty a Jednota ano, ale ne za každou cenu (Duše a hvězdy)
Osobní nástroje