Matyáš Zrno

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Mgr. Matyáš Zrno je český komentátor publicista, vysokoškolský pedagog a člen Občanského institutu. Vedl civilní rekonstrukční tým v afghánské provincii Logar. V době předsednictví České republiky v orgánech Evropské unie (2009) byl poradcem náměstka ministra práce a sociálních věcí v otázkách evropské integrace.

Obsah

Životopis

Studoval v Německu a USA. Absolvoval obor Německá a rakouská studia na Fakultě společenských věd Univerzity Karlovy. Od svých osmnácti let se věnuje novinařině. Byl šéfem zahraniční redakce Respektu, členme zahraničního zpravodajství České televize. Často komentoval domácí a zahraniční dění pro Euro, Hospodářské noviny, Český rozhlas a MF Dnes. Od roku 2013 je šéfredaktorem sobotní přílohy Lidových novin Orientace.[1] Hojně se zabývá ve svých článcích situací na Balkáně a v dalších především muslimských zemích. Kromě činnosti publicisty se také věnuje vyučování na Vysoké škole CEVRO Institut.

Byl členem několika spolků - konkrétně byl členem pražské organizace MKD a doposud ještě ve volném čase vede vodácký a turistický oddíl v rámci tělovýchovné jednoty Orel Královské Vinohrady. Zastává pozici místopředsedy Společnosti přátel Černé Hory a zároveň je členem předsednictva Svazu černohorských asociací Evropy. Je členem studijní skupiny NATO „Transatlantic opinion leaders to Afghanistan“ a zastupujícím členem Rady vlády ČR pro lidská práva.

Postoje a stanoviska

Hojně se vyjadřuje k nebezpečí masové migrace obyvatel z islámských zemí.

Roku 2014 podpořil svou účastí Pochod pro život v České republice.[2][3]


Poznámky a reference

  1. Orientaci Lidových novin povede Matyáš Zrno, Petr Kamberský se vrátil do HN, Mediář, 4. ledna 2013 [cit. 30.10.14].
  2. Jeďte podpořit právo na život!, Duše a hvězdy, 27. března 2014 [cit. 30.10.14].
  3. Na Pochodu pro život 2014, Duše a hvězdy, 2. dubna 2014 [cit. 30.10.14].

Odkazy

Externí odkazy

Videa

Osobní nástroje