Luděk Čekavý

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
Luděk Čekavý (2012)

P. Luděk Čekavý (* 14. června 1978, Chomutov, Česká republika) je český římskokatolický kněz a člen Kněžského bratrstva sv. Pia X.

Životopis

Narodil se 14. června 1978 v Chomutově. Pochází z prostředí ateistické rodiny. Po ukončení základní školy studoval na odborné škole elektrotechnické a roku 1997 zde složil maturitní zkoušku. Následně pracoval jako elektrikář, školník a správce počítačové sítě v městské knihovně v Chomutově. V této době konvertoval ke katolické církvi a začal se připravovat na přijetí svátosti křtu. Pokřtěn byl na Bílou sobotu roku 2001. Současně přijal i svátost biřmování.

Roku 2003 vstoupil do řádu paulánů. Zde si postupně uvědomoval zásadní rozdíly mezi liturgií a naukou katolické církve před a po 2. vatikánském koncilu. Začal proto navazovat kontakty s FSSPX a roku 2005 vstoupil do semináře Herz Jesu v bavorském Zaitzkofenu.

Kněžské svěcení přijal z rukou světícího biskupa J. E. Alfonso de Galarreta FSSPX dne 1. července 2012 v Zaitzkofenu na svátek Nejdrahocenější Krve Páně. Slavnou primiční mši sv. s asistencí sloužil 7. července 2012 v Brně – Černovicích v kapli Královny posvátného růžence.

Nyní působí jako kaplan v Jaidhofu. Od roku 2012 do roku 2013 se také staral o věřící v Českých Budějovicích. Nyní celebruje pravidelně mše sv. ve Frýdku - Místku. S platností od srpna 2014 byl jmenován jako kaplan FSSPX pro brněnský priorát.

Související stránky

Osobní nástroje