Katopedia:Archiv aktualit 2015

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Leden

Únor

Březen

 • 3. březen, Zlín - proběhne pravidelná modlitba růžence za záchranu života nenarozených dětí a obnovení úcty k životu před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati. Začátek v 16:00...
 • 4. březen - v rámci vysílání ČRo Brno v pořadu Apetýt opět vystoupí P. Adolf Jiří Pleskač se svou Bylinkovou poradnou. Pravidelný začátek v 10:05, pořad je možné sledovat online prostřednictvím internetu nebo z archivu vysílání na Rozhlas.cz.
 • 7. březen, České Budějovice - čtvrtý pro-life pochod Odvahu k životu v Českých Budějovicích. Začátek v 10:00 na rohu Nádražní a Lannovy třídy, cíl je náměstí Přemysla Otakara II. Pochodu bude předcházet bude Mše sv. (NOM) v kostele Božského Srdce Páně (začátek v 9:00). Podrobnosti ZDE. Máte-li účet na facebooku, můžete se k pochodu přihlásit a podpořit ho i na stránce události, kam pak můžete pozvat i své známé.
 • 14. březen, Brno - CENAP pořádá akreditovaný odborný seminář NAPROHELP, úspěšná cesta k vlastnímu dítěti. Určen je především pro lékaře, zdravotnické pracovníky a jiné odborné pracovníky, kteří se problematice řešení neplodnosti věnují. Zváni jsou i kněží, bioetici a poradci PPR. Začátek v 9:00, podrobnosti ZDE.
 • 21. březen, Praha - Národní pochod pro život ČR. Letos bude před pochodem i tridentská Mše svatá (kdo máte účet na facebooku, vizte ZDE).
 • 30.-31. březen, Olomouc - Čtení Bible 24 hodin. V rámci projektu Paschalia Olomucensia se uskuteční v kapli sv. Jeronýma na Magistrátu (Horní náměstí) nepřetržité čtení bible, do kterého se mohou zapojit i další zájemci. Podrobnosti jsou k dispozici na webu.

Duben

 • 7. duben, Zlín - proběhne pravidelná modlitba růžence za záchranu života nenarozených dětí a obnovení úcty k životu před porodnicí v areálu Krajské nemocnice T. Bati. Začátek v 16:00...
 • 10. duben, Havířov - proběhne 2. Havířovský pochod pro život. Začátek v 17:00 před Kulturním domem Leoše Janáčka. Více ZDE.
 • 11. duben, Karlovy Vary - proběhne 3. Karlovarský pochod pro život. Začátek v 15:00 před kostelem sv. Máří Magdalény, podrobnosti ZDE.
 • 13. duben, Praha - v jednacím sále Senátu Parlamentu ČR na Malé straně se uskuteční mezinárodní konference s tématem Rodinná politika – jaké hodnoty a principy hledáme.Cílem konference je přispět k diskusi v době, kdy Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky vytváří koncepci rodinné politiky. Konferenci pořádá Národní centrum pro rodinu ve spolupráci se senátním výborem pro zdravotnictví a sociální politiku a zahraničními partnery. Více info na www.rodiny.cz.
 • 13. duben, Praha - Petr Bahník přednese další přednášku cyklu Symboly českého státu v proměnách věků, tentokráte na téma Galerie zemských znaků na Staroměstské mostecké věži. Muzeum Karlova mostu, začátek v 18:00.
 • 14. duben, Olomouc - V dominikánském klášteře se uskuteční diskuzní večer na téma Rodina - překonaná instituce? v rámci cyklu Manželství - překonaná instituce?. Účastníky budou Taťána Vančurová (matka početné rodiny), Michal Umlauf z Maltézské pomoci, Vojtěch Koukal z Komunity Blahoslavenství a Dominik Opatrný z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého, který bude diskuzi moderovat. Začátek v 19:00. Vstup do kláštera je z parkoviště na Studentské ulici.
 • 18. duben, Stochov - uskuteční se Jarní orelská pouť ke svatému Václavovi do Stochova. Stochov je rodištěm českého svatého knížete a jedním z míst, kde často Přemyslovic pobývali. Program pouti: V 10:00 začátek o Svatováclavského dubu (návec před kostelem sv. Václava), 10:30 mše sv. podle misálu z roku 1962. Po mši sv. možnost obědě v zamluvené restauraci. Pořádá Orel, župa Svatováclavská. Bližší informace u hlavního pořadatele Stanislava Vejvara (e-mail stnada.vejvar@volny.cz)
 • 18. duben, Brno - uskuteční se další Diecézní setkání pro rozvedené. Začátek je v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně od 9:00. Program je k dispozici zde.
 • 19. duben, Brno - v katedrále sv. Petra a Pavla se uskuteční pod záštitou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrle Benefiční koncert pro Naději. Hrát bude Hradišťan. Podrobnosti včetně informací o koupi vstupenek na webu. Výtěžek je určen na financování projektu „Přístavba bezbariérové terasy a zateplení domova se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou“ v Domě Naděje Brno-Vinohrady (Velkopavlovická ul. 13).
 • 20. duben, Olomouc - proběhne olomoucká varianta pochodu Odvahu k životu. Začátek v 16:30 na Horním náměstí, podrobnosti ZDE. Po pochodu, který skončí na Biskupském náměstí se odebereme do bistra Bistrá kráva, kde se uskuteční přednáška Romana Jocha na téma 4 fenomény - válka, trest smrti, eutanazie a potrat, která začně přibližně v 18:00.
 • 20. duben, Praha - Petr Bahník přednese další přednášku cyklu Symboly českého státu v proměnách věků, tentokráte na téma Symbolika svatováclavské koruny. Muzeum Karlova mostu, začátek v 18:00.
 • 23. duben, Třebíč - PhDr. Radomír Malý přednese přednášku na téma Generelassimus Franco, světec nebo zločinec? Zasedací místnost okresní kanceláře KDU-ČSL v Třebíči, Karlovo nám. 38, začátek v 17:00.

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

Osobní nástroje