Karmelitánské nakladatelství

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Karmelitánské nakladatelství s.r.o. je katolicky orientované nakladatelství provozované karmelitány. Založeno bylo v roce 1991, sídlí v Kostelním Vydří (byť jeho vedení již přesídlilo do Prahy) a náleží k největším vydavatelům náboženské literatury v České republice. Provozuje síť vlastních knihkupectví a distribuci knih po území celé České republiky a dceřiné nakladatelství KNA.SK s distribučním střediskem a zásilkovou službou na Slovensku.

Internetové stránky nakladatelství mají velký význam pro křesťany, neboť na nich lze najít nejen základní informace o nakladatelství, přehled vydaných knih s humanistickým zaměřením a internetovou samoobsluhu, ale i informace o konání různých s křesťanstvím souvisejících akcí, které nakladatelství a jeho knihkupectví provozují, bezplatný čtenářský koutek s celými kapitolami vydaných knih a hojně využívanou bezplatnou internetovou encyklopedii specializovanou na křesťanství.

Příkladem vydaných autorů jsou Józef Augustyn, Maria Calasanz Ziescheová, Marie Svatošová, Kateřina Lachmanová Jiří Reinsberg, Josef Pieper, Agostino Casaroli, Joachim Meisner, Jiří Šindar, Václav Vaško, Viktor Frankl, Vojtěch Kodet, Hana Pinknerová a dalších více než 200 autorů.

Externí odkazy

Osobní nástroje