Josef Hudec (Křížovník)

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

P. Josef Hudec O.Cr. (13. srpen 1958, Brno) je kněz římskokatolické církve a probošt kláštera sv. Hippolita ve Znojmě-Hradišti.

Život

Narodil se v brněnské porodnici. Pochází z Šošůvky, kde strávil své dětství. Vystudoval Základní devítiletou školu ve Sloupě a gymnázium v Blansku). Začal studovat na vysoké škole zahradnické v Lednici, ale po roce odešel a začal studovat bohosloví v Litoměřicích. Na kněze byl vysvěcen 6. července 1985 v katerále sv. Petra a Pavla v Brně. Po Sametové revoluci pomáhal spoluobnovit Řád křížovníků s červenou hvězdou a od roku 1995 do 2002 byl převorem jeho pražského konventu. 5. března 2002 byl ustanoven proboštem na znojemském hradišti sv. Hippolyta, kde působil do roku 2006 zároveň jako duchovní opora sester boromejek, které měli zdejší klášter v nájmu jako charitní domov.

P. Josef Hudec v den své primice

Každoročně přijíždí jako rodák sloužit mši na Květný Pátek ve Sloupě, při níž zpívá nádhernou sekvenci z latinského Stabat Mater. Podpořil vznik Institut pro křesťanskou kulturu ve Znojmě-Hradišti v roce 2006. Je zastáncem formy celebrace mše ad orientem.

Kněžská působiště

Osobní nástroje