Jaromír Kučírek

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
Jaromír Kučírek (2012)

P. Ing. Jaromír Kučírek FSSPX (* 21. března 1973) je český římskokatolický kněz, člen Kněžského bratrsva sv. Pia X. a představený priorátu FSSPX v Innsbrucku.

Obsah

Životopis

Narodil se 31. března 1973 a téhož roku byl 5. května pokřtěn ve farním kostele sv. Vavřince v Olešnici na Moravě. Mezi lety 1987-1991 studoval na gymnáziu v Boskovicích. Po absolvování gymnázia studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a získal titul Ing. Roku 1997 vstoupil do teologického konviktu v Litoměřicích s úmyslem stát se katolickým knězem. Zde se setkal s dopady krize katolické církve po 2. vatikánském koncilu (modernismus, ekumenismus, důsledky protestantizace v nové mši atd.) To jej následně vedlo k odchodu z litoměřického konviktu a nástupu do semináře Kněžského bratrstva sv. Pia X. v Zaitzkofenu.

Zde byl vysvěcen na kněze 25. června 2005 Jeho Excelencí biskupem Bernardem Tissier de Mallerais. Slavnou primiční mši svatou s asistencí sloužil dne 2. července 2005 v brněnské kapli FSSPX Královny posvátného růžence. V jeho rodné farnosti primici sloužit nesměl. Sám olešnický farář v té době dokonce před svými farníky prohlásil, že Jaromír Kučírek je díky kněžskému svěcení u "lefebvristů" samoexkomunikován z církve.

Brzy po vysvěcení musel P. Kučírek čelit vlně kritiky vůči své osobě i celému FSSPX ze strany oficiálních struktur katolické církve v ČR. V současnosti působí jako prior FSSPX v rakouském Innsbrucku.

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

Osobní nástroje