Institut Krista Krále

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: '''Institut Krista Krále''' (celým jménem '''Společnost suverénních kněží Krista Krále'''; lat. ''Institutum Christi Regis Summi Sacerdotis'') je [[společnost ap…)
m
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''Institut Krista Krále''' (celým jménem '''Společnost suverénních kněží Krista Krále'''; lat. ''Institutum Christi Regis Summi Sacerdotis'') je [[společnost apoštolského života]] papežského práva, založená v roce [[1990]] v [[Gabon]]u a působící v řadě zemí na třech kontinentech ([[Afrika]], [[Evropa]] a [[Amerika]]). V současné době je jeho členy asi 50 [[kněz|kněží]] a 80 [[seminarista|seminaristů]]. V čele stojí zakladatel a generální převor Mons. [[Gilles Wach]]. Kněží společnosti slouží [[tridentská mše|tridentskou mši]] dle [[misál z roku 1962|misálu z roku 1962]] a i [[svátost]]i udělují v tradiční formě.
+
'''Institut Krista Krále''' (celým jménem '''Společnost suverénních kněží Krista Krále'''; lat. ''Institutum Christi Regis Summi Sacerdotis'') je [[společnost apoštolského života]] papežského práva, založená v roce [[1990]] v [[Gabon]]u a působící v řadě zemí na třech kontinentech ([[Afrika]], [[Evropa]] a [[Amerika]]). V současné době je jeho členy asi 50 [[kněz|kněží]] a 80 [[seminarista|seminaristů]]. V čele stojí zakladatel a generální převor Mons. [[Gilles Wach]]. Kněží společnosti slouží [[tridentská mše|tridentskou mši]] dle [[misál z roku 1962|misálu z roku 1962]] a i ¨další [[svátost]]i udělují v tradiční formě.
== Odkazy ==
== Odkazy ==

Verze z 26. 8. 2015, 12:14

Institut Krista Krále (celým jménem Společnost suverénních kněží Krista Krále; lat. Institutum Christi Regis Summi Sacerdotis) je společnost apoštolského života papežského práva, založená v roce 1990 v Gabonu a působící v řadě zemí na třech kontinentech (Afrika, Evropa a Amerika). V současné době je jeho členy asi 50 kněží a 80 seminaristů. V čele stojí zakladatel a generální převor Mons. Gilles Wach. Kněží společnosti slouží tridentskou mši dle misálu z roku 1962 a i ¨další svátosti udělují v tradiční formě.

Obsah

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Poznámky a reference

Osobní nástroje