In multiplicibus curis

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: '''''In multiplicibus curis''''' (česky ''V mnohých předpojatostech'') je encyklika papeže Pia XII. vydaná 24. října 1948, …)
m (úprava)
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''''In multiplicibus curis''''' (česky ''V mnohých předpojatostech'') je [[encyklika]] [[papež]]e [[Pius XII.|Pia XII.]] vydaná [[24. říjen|24. října]] [[1948]], podle níž [[Jeruzalém]] nemá být hlavním městem Státu Izrael, nýbrž má mít mezinárodní status.
+
'''''In multiplicibus curis''''' (česky ''V mnohých předpojatostech'') je [[encyklika]] [[papež]]e [[Pius XII.|Pia XII.]] vydaná [[24. říjen|24. října]] [[1948]] a zabývající se válkou v [[Palestina|Palestině]]. Mimo jiné se v ní tvrdí, že [[Jeruzalém]] nemá být hlavním městem Státu Izrael, nýbrž má mít mezinárodní status.
Podle 8. odstavce je nutné, k ochraně svatyní, dát Jeruzalému a jeho okolí "mezinárodní postavení" (lat. ''« internationali » iure statutum'').
Podle 8. odstavce je nutné, k ochraně svatyní, dát Jeruzalému a jeho okolí "mezinárodní postavení" (lat. ''« internationali » iure statutum'').

Verze z 11. 8. 2010, 18:16

In multiplicibus curis (česky V mnohých předpojatostech) je encyklika papeže Pia XII. vydaná 24. října 1948 a zabývající se válkou v Palestině. Mimo jiné se v ní tvrdí, že Jeruzalém nemá být hlavním městem Státu Izrael, nýbrž má mít mezinárodní status.

Podle 8. odstavce je nutné, k ochraně svatyní, dát Jeruzalému a jeho okolí "mezinárodní postavení" (lat. « internationali » iure statutum).

Odkazy

Externí odkazy

Osobní nástroje