Generální vikář

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: Generální vikář je druhý nejvyšší úřad ve správě diecéze. Zastupuje diecézního biskupa jako správce diecéze ve všech aspektech jeho výkonné moci, kr…)
m
Řádka 1: Řádka 1:
-
Generální vikář je druhý nejvyšší úřad ve správě [[diecéze]]. Zastupuje diecézního biskupa jako správce diecéze ve všech aspektech jeho výkonné moci, kromě těch, které si [[biskup]] vyhradil pro sebe nebo které svěřil do pravomocí některému biskupskému vikáři, a je spolu s diecézním biskupem statutárním orgánem diecéze.
+
'''Generální vikář'''  je označení pro vrcholnou duchovní funkci ve správě [[diecéze]]. Povinností každého generálního vikáře je zastupování diecézního biskupa v otázkách správy a dalších aspektech jeho výkonné moci, kromě těch, které si [[biskup]] vyhradil pro sebe nebo které svěřil do pravomocí jinému biskupskému vikáři. Spolu s diecézním biskupem plní funkci statutárního orgánu diecéze.
[[Kategorie: Hodnosti v církvi]]
[[Kategorie: Hodnosti v církvi]]

Verze z 7. 8. 2012, 08:58

Generální vikář je označení pro vrcholnou duchovní funkci ve správě diecéze. Povinností každého generálního vikáře je zastupování diecézního biskupa v otázkách správy a dalších aspektech jeho výkonné moci, kromě těch, které si biskup vyhradil pro sebe nebo které svěřil do pravomocí jinému biskupskému vikáři. Spolu s diecézním biskupem plní funkci statutárního orgánu diecéze.

Osobní nástroje