Diskuse:Vladislava Bartáková

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Mgr. et Mgr. specifikuje vzdělání ve více oborech. Takže nerozumím, co jsi tím myslel. Jinak takovéto elementární věci by měly být udány na Portálu Katopedie a nikoli se řešit tímto způsobem, že budeš mazat a vymýšlet přitom pravidla pro zápis titulů v obecném záhlaví hesla.--Daniel Zouhar 12. 2. 2014, 18:44 (UTC)

Zcela zbytečně, protože stejně neříká v jakých oborech. Takové detaily patří do životopisu. V úvodním textu to vypadá akorát buransky a neesteticky. Postačí Ph.D., což zároveň potvrzuje existenci magisterského vzdělání. Něco trošku jiného je třeba článek o profesoru Šiprovi, neobvyklá kombinace MUDr. a ThLic. jasně říká i obory, takže je alespoň více informativní... Navíc jde o vyšší tituly, než je Mgr. --Ignác Pospíšil 12. 2. 2014, 21:45 (UTC)
Nevím, jak moc buransky to může vypadat, protože na tom buranského nic není. Já vím, že je zcela běžné takovéto titulování ve sbornících a jiných místech. Navíc od doby, co se velký doktorát neuvádí před jménem ,ale za ním došlo k tomu, že se oficiálně uvádí před jménem magisterský titul (za předpokladu, že dotyčný nemá ani malý doktorát nebo doktorát medicíny). Co se týče Licenciátu theologie, tak tan je v našich podmínkách prakticky srovnatelný s titulem magistra teologie jen s tím nepatrným rozdílem, že s licenciátem není problém se ucházet o pozici na teologické fakultě za předpokladu, že si dotyčný v průběhu tří let dodělá doktorát. Tento detail není jakkoli vhodné uvést do životopisu, protože v životopise se to vysvětluje již podrobněji objasněním oborů, které dotyčná osobnost s těmito tituly absolvovala. Obecný popis bohužel nikdy nebude moci být vyčerpávající tak jak bychom si přáli. Je však již nutné si ujasnit, jestli se ke jménům budou uvádět i tituly nebo se vynechají jako nepodstatné. Pokud se totiž sklouzne k tomu, že se budou libovolně škrtat tituly dle mínění byrokrata Katopedie, tak se docíli snad jen toho, že v budoucnu budeme o to více pro smích a jednotlivá hesla se bude strukturálně už jen rozcházet (a začíná to u takových prkotin jako jsou obecné charakteristiky v titulku a tituly u jmen).--Daniel Zouhar 12. 2. 2014, 23:06 (UTC)
Osobní nástroje