Diskuse:Matice cyrilometodějská

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
  --Daniel Zouhar 6. 2. 2012, 22:12 (UTC)

Ignáci, chtěl bych se tě zeptat vzhledem k následující změně, kterou jsi udělal v bibliografii na této stránce, jakým normu budeme tedy užívat v případě uvádění knih. Já jsem zvyklý užívat normy této podle současné ČSN:

Autor(Přijmení a jméno), Název díla, Místo: Nakladatel, rok vydání, počet stran, ISBN (př. LANG Uwe Michael: Obráceni k Pánu. Orientace liturgické modlitby – Předmluva Joseph Ratzinger [přeložil Josef Rýznar], I. vyd., Olomouc: Matice Cyrilometodějská 2010, 144 s. ISBN 978-80-7266-340-8). Pokud budeš chtít uplatnit třeba změnu v případě uvedení roku vydání v závorce nebo další, bylo by rozhodně lepší dohodnout se na jednotném úsu, který bychom zavedli i do Portálu Katopedie, pro ostatní příspěvatele.

Tak především u seznamu knih vydaných konkrétním nakladatelstvím není třeba celý záznam, je možno vynechat minimálně město a nakladatelství. O normě popřemýšlím. --Ignác Pospíšil 7. 2. 2012, 09:37 (UTC)

--Daniel Zouhar 7. 2. 2012, 10:51 (UTC)

Tak já rozhodně uvádím celý bibliografický údaj včetně nakladatele, protože jednotlivá vydání se mohou podle editora nakladatelství, který může občas pozměnit stránkování nebo souvislosti textu měnit. Ta norma by se přeci jen hodila, protože já už zde funguji podle stávající ČSN a pak se nám mezi sebou zbytečně všechny články hádají díky formální struktuře citace pramenů. Čtenář si proto rozhodně zaslouží alespoň v tomto mít jednotu.

Hej, čteš, co říkám? "U seznamu knih vydaných konkrétním nakladatelstvím" - jako je na této stránce. :-) --Ignác Pospíšil 11. 2. 2012, 05:07 (UTC)

Jistě, to beru mě však šlo především o to, že rok vydání uvídáš v závorce, na tuto normu bychom se měli domluvit, jestli budeme uvádět kompletní bibliografický údaj bez místa vydání s ISBN nebo jen název knihy a vedle ní v závorce rok vydání (bez ISSBN) nebo název knihy, rok vydání, počet stran, ISBN. Proto by mě zajímalo, jak to tedy v tomto případě bude. --Daniel Zouhar 11. 2. 2012, 10:08 (UTC)
Osobní nástroje