Diskuse:Hnutí odporu

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Myslím, že počet příznivců Odporu v počtu okolo 100 až 15O lidí v celé ČR je vcelku reálné číslo. Příznivců FSSPX je v ČR aktuálně minimálně tak okolo tisícovky. --Ignác Pospíšil 12. 4. 2015, 10:25 (UTC)

Když jich je méně než 200 tak to určitě nebudou stovky. To je přeci logické, né? :) Co se týče příznivců FSSPX, tak ti jdou pomalu do stovek. Z toho důvodu je lepší považovat českou odnož Hnutí odporu spíše za velmi slabou frakci, která je sice silnější než Dohnalovci, ale rozhodně né tak silná, že by byla schopna co do počtu konkurovat ostatním frakcím typu příznivci FSSP, Una Voce nebo tradičně zaměřeného Orla,župy Svatováclavské. --Daniel Zouhar 12. 4. 2015, 11:05 (UTC)
Jinak - ostatně o českém Hnutí odporu zatím nemáme přiliš moc informací než máme. Osobně jsem zatím byl svědkem i toho, že lidé, u kterých se člověk zpočátku domníval, že se kloní právě k Odporu jsou dnes sedisvacantisté (jako například Martin Železník a jeho rodina z Frýdku-Místku). Jedinou veřejnou akcí, ze které pak jsou fota, na kterých je možné vidět přibližný počet lidí je navíc zatím jen ta loňská jihočeská akce, na které jsem navíc viděl tak cca 35 lidí, z nichž bych přibližně u pěti zaručeně pochyboval, že se k odporu aktuálně hlásí. --Daniel Zouhar 12. 4. 2015, 11:09 (UTC)
Pokud jich bude méně než 200, jistě to nebudou stovky, ale já rozhodně nechci tvrdit, že se nemohu v odhadu zmýlit i směrem dolů. --Ignác Pospíšil 12. 4. 2015, 11:42 (UTC)
Jasně, však to se rozumí. :) Jen mi šlo o to, že tady se musíme trošku uslovíčkařit, protože jde nám především o hodnověrnost, kterou se musíme snažit u Katopedie vytáhnout, co nejvýš to jen půjde. V každém případě díky za dobýr dialog (ve kterém jsem sice nejvíc znaků vyplýtval zase jen já (bo jsem ukecaný), ale rozhodně to vedlo k naprosté shodě. :) Přeji požehnaný zbytek neděle! --Daniel Zouhar 12. 4. 2015, 17:20 (UTC)
Osobní nástroje