Daniel Zouhar

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
Daniel Zouhar

Daniel Antonín Zouhar (* 6. ledna 1989 v Boskovicích) - Bios katolikos, moravský[1] student filologie, teolog-amatér, poutník.

Obsah

Bio

Narodil se 6. ledna 1989 v Boskovicích. Pokřtěn byl téhož roku (16.červenec) ve Vysočanech z rukou P. Jana Topenčíka, známého svými příspěvky na Rádiu Vatikán. Duchovní a světskou výchovu získal ve Sloupě. Zde ministruje dodnes v poutním kostele Panny Marie Bolestné. Od roku 2003, kdy ho k tomu přivedl jeho farář František Kozár, se začal seznamovat s byzantskou liturgií sv. Jana Zlatoustého v církevní slovanštině.

V letech 2005- 2009 studoval na Biskupském gymnáziu v Letovicích. Od roku 2009 studuje obor Ukrajinská a Latinská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Ve volném čase se věnuje samostudiu teologických věd a aktivnímu sledování politického dění. Tématem jeho bakalářské práce je proměna podoby mešního řádu latinské liturgie v šedesátých letech 20. století.

Od jara 2011 působí jako jeden z autorů Katopedie.

Členství a společenská orientace


Účast na konferencích

  • Interdisciplinární konference Judaimus-Křetanství-Islám, Olomouc 15. listopadu 2011. Příspěvek: Missale Romanum 1969 - reforma nebo revoluce?

Vlastní citáty

  • Kněz neslouží zády k lidu, ale lid stojí s ním před Bohem, který se v tento čas na oltáři zpřítomňuje. Nepovyšuje se tím nad lidi, ale právě jako člověk, z lidu vyvolený, vzal na sebe to jho, které povolání kněze obnáší, přistupuje k Božímu oltáři a čelem k Bohu obrácen na východ. Přináší za nás za všechny Bohu přesvatou oběť Kristova kříže, která se v tu chvíli zpřítomňuje. (uloženo na hlavní stránce Katolikrevue)

Externí odkazy

Publikační činnost

Dřívější příspěvky na Signálech

Reference

  1. Podobně jako Ignác Pospíšil se hlásí k menšinové moravské národnosti

Významné příspěvky na Katopedii

Osobní nástroje