Daniel Zouhar

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Bio)
(Bio)
Řádka 5: Řádka 5:
== Bio ==
== Bio ==
-
Narodil se [[6. ledna]] [[1989]] v Boskovicích. Pokřtěn byl téhož roku (16.červenec) ve Vysočanech z rukou P. [[Jana Topenčíka]], známého svými příspěvky na Radiu Vatikán. Duchovní a světskou výchovu získal ve Sloupě. Zde ministruje dodnes v poutním kostele Panny Marie Bolestné. Od roku 2003 se začal seznamovat s byzantskou liturgií sv. Jana Zlatoustého v církevní slovanštině prostřednictvím svého faráře P. [[Františka Kozára]]. V letech 2005-2009 studoval na Biskupském gymnáziu v Letovicích. Od roku 2009 studuje obor Ukrajinská a Latinská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Paláckého. Ve volném čase se věnuje samostudiu teologických věd. Tématika jeho budoucí vědecké práce se bude zabývat proměnami překladu latinské Mše svaté.  
+
Narodil se [[6. ledna]] [[1989]] v Boskovicích. Pokřtěn byl téhož roku (16.červenec) ve Vysočanech z rukou P. [[Jana Topenčíka]], známého svými příspěvky na Radiu Vatikán. Duchovní a světskou výchovu získal ve Sloupě. Zde ministruje dodnes v poutním kostele Panny Marie Bolestné. Od roku 2003 se začal seznamovat s byzantskou liturgií sv. Jana Zlatoustého v církevní slovanštině. K tomu ho přivedl jeho farář [[František Kozár]]. V letech 2005-2009 studoval na Biskupském gymnáziu v Letovicích. Od roku 2009 studuje obor Ukrajinská a Latinská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Paláckého. Ve volném čase se věnuje samostudiu teologických věd. Tématika jeho budoucí vědecké práce se bude zabývat proměnami překladu latinské Mše svaté.  
Od jara 2011 působí jako jeden z autorů Katopedie ([[Kkfzouhar]]).
Od jara 2011 působí jako jeden z autorů Katopedie ([[Kkfzouhar]]).

Verze z 4. 5. 2011, 20:53

Daniel Zouhar

Bios katolikos, student filologie, teolog-amatér, poutník


Obsah

Bio

Narodil se 6. ledna 1989 v Boskovicích. Pokřtěn byl téhož roku (16.červenec) ve Vysočanech z rukou P. Jana Topenčíka, známého svými příspěvky na Radiu Vatikán. Duchovní a světskou výchovu získal ve Sloupě. Zde ministruje dodnes v poutním kostele Panny Marie Bolestné. Od roku 2003 se začal seznamovat s byzantskou liturgií sv. Jana Zlatoustého v církevní slovanštině. K tomu ho přivedl jeho farář František Kozár. V letech 2005-2009 studoval na Biskupském gymnáziu v Letovicích. Od roku 2009 studuje obor Ukrajinská a Latinská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Paláckého. Ve volném čase se věnuje samostudiu teologických věd. Tématika jeho budoucí vědecké práce se bude zabývat proměnami překladu latinské Mše svaté. Od jara 2011 působí jako jeden z autorů Katopedie (Kkfzouhar).

Členství a společenská orientace

Je členem Bratrstva Panny Marie Bolestné (od 22.září 2003). 2009-2010 byl členem Juventutem. Členství v MKD (Mladí křesťanští demokraté).

Externí odkazy

Facebook profile


Publikační činnost

Karolína Kózka - mučednice Panenské čistoty In. Co se stalo dnes? udalosti.signaly.cz

Osobní nástroje