Daniel Zouhar

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Důvody od přechozího zásahu se nezměnily. V případě protestů, nechť se Kkfzouhar obrátí výše. Být nestranným rozhodčím ve stránce, kterou vytvořil sám o sobě, nejde.)
(Životopis)
 
(Není zobrazeno 8 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
-
#REDIRECT [[Uživatel:Kkfzouhar]]
+
[[Soubor:Zouhar2.JPG |thumb|250px| Daniel Zouhar (2014)]]
 +
'''Daniel Antonín Zouhar''' (* [[6. leden|6. ledna]] [[1989]], [[Boskovice]], [[ČSSR]]) je moravský<ref>Hlásí se k moravské národnosti.</ref> katolický aktivista, absolvent klasické filologie a obecné lingvistiky na [[Univerzita Palackého|Univerzitě Palackého]] v [[Olomouc]]i. V letech 2012-2016 byl předsedou [[Una Voce Česká republika]]. V současnosti pracuje jako manažer pro Finanční institut s.r.o.
 +
 
 +
== Životopis ==
 +
Dlouhodobě se zabývá i některými teologickými tématy (zejména liturgickou teologií a vlivu liturgie na katolickou společnost). Roku [[2009]] maturoval na [[Biskupské gymnázium Letovice|Biskupské gymnázium v Letovicích]]. V letech [[2009]] - [[2013]] studoval na [[Filozofická fakulta UP|Filozofické fakultě]] [[Univerzita Palackého|Univerzity Palackého]] obor [[Latina|Latinská]] a Ukrajinská filologie. Od roku [[2011]] spolupracuje na projektu katolické internetové encyklopedie '''Katopedia'''. Od roku 2013 studuje na Univerzitě Palackého v magisterském studijním programu obor Latinská filologie / Obecná lingvistika, kde v rámci grantu byl členem redakčního týmu ''Lingvistické encyklopedie eL''.
 +
 
 +
V minulosti byl členem [[MKD|Mladých křesťanských demokratů]]. V letech [[2012]] - [[2014]] u nich zastával post předsedy místní organizace MKD Blansko. Roku 2012 inicioval obnovení české pobočky sdružení pro tradiční mši svatou [[Una Voce Česká republika]] a byl zvolen jejím řádným předsedou. Jednou úřad obhájil, v roce 2016 ovšem rezignoval a nahradil jej [[Martin Filip]]. Znovuzvolen byl v roce [[2018]], jeho znovuzvolení však jen prohloubilo krizi a vedlo k odchodu dalších členů.
 +
 
 +
== Postoje a stanoviska ==
 +
=== Rodina a morálka ===
 +
V [[listopad]]u 2012 spolu s Hnutím Pro život  ČR a MKD podpořil vznik regionálního pochodu ''[[Odvahu k životu|Odvaha k životu]]- pochod centrem [[Olomouc]]e'', který se nyní pořádá s pravidelně každý sudý měsíc s vyjímkou prázdnin.
 +
 
 +
=== Liturgie a teologie ===
 +
Dlouhodobě se zabývá problematikou liturgické reformy a komparací latinského a byzantského ritu katolické bohoslužby. Jasně odmítá a staví se proti projevům liturgické svévole v západní latinské církvi po [[Liturgická reforma|liturgických reformách]] v šedesátých letech [[20. století]].
 +
 
 +
 
 +
== Členství v organizacích ==
 +
* [[Juventutem]]; 2009-2010 řadový člen české pobočky
 +
* [[Mladí křesťanští demokraté]]; (od 2010)
 +
* [[Hnutí Pro život ČR]]; od 2012 řadový člen
 +
* [[Una Voce Česká republika]]; (od 2012; 2012-2016 předseda)
 +
 
 +
== Příspěvky na konferencích ==
 +
* ''Liturgická reforma nebo revoluce?'', Konference Judaismus-Křesťanství-Islám, 15. listopadu 2011, [[Katedra klasické filologie FF UP|Katedra klasické filologie]] FF [[Univerzita Palackého|UP]]
 +
 
 +
 
 +
== Externí odkazy ==
 +
* [http://cirkev.wordpress.com/?s=Daniel+Zouhar Články Daniela Zouhara] na stránkách časopisu [[Duše a hvězdy]]
 +
* [http://cirkev.wordpress.com/?s=Franti%C5%A1ek+koz%C3%A1r Zvedni hlavu výš - nekrolog na cestu P. Františka Kozára k Otci]
 +
 
 +
 
 +
== Poznámky a reference ==
 +
<references/>
 +
 
 +
{{DEFAULTSORT:Zouhar, Daniel}}
 +
[[Kategorie:Absolventi Biskupského gymnázia Letovice]]
 +
[[Kategorie:Členové MKD]]
 +
[[Kategorie:Čeští filologové]]
 +
[[Kategorie:Narození 1989]]
 +
[[Kategorie:Žijící lidé]]

Aktuální verze z 10. 1. 2021, 13:35

Daniel Zouhar (2014)

Daniel Antonín Zouhar (* 6. ledna 1989, Boskovice, ČSSR) je moravský[1] katolický aktivista, absolvent klasické filologie a obecné lingvistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. V letech 2012-2016 byl předsedou Una Voce Česká republika. V současnosti pracuje jako manažer pro Finanční institut s.r.o.

Obsah

Životopis

Dlouhodobě se zabývá i některými teologickými tématy (zejména liturgickou teologií a vlivu liturgie na katolickou společnost). Roku 2009 maturoval na Biskupské gymnázium v Letovicích. V letech 2009 - 2013 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Palackého obor Latinská a Ukrajinská filologie. Od roku 2011 spolupracuje na projektu katolické internetové encyklopedie Katopedia. Od roku 2013 studuje na Univerzitě Palackého v magisterském studijním programu obor Latinská filologie / Obecná lingvistika, kde v rámci grantu byl členem redakčního týmu Lingvistické encyklopedie eL.

V minulosti byl členem Mladých křesťanských demokratů. V letech 2012 - 2014 u nich zastával post předsedy místní organizace MKD Blansko. Roku 2012 inicioval obnovení české pobočky sdružení pro tradiční mši svatou Una Voce Česká republika a byl zvolen jejím řádným předsedou. Jednou úřad obhájil, v roce 2016 ovšem rezignoval a nahradil jej Martin Filip. Znovuzvolen byl v roce 2018, jeho znovuzvolení však jen prohloubilo krizi a vedlo k odchodu dalších členů.

Postoje a stanoviska

Rodina a morálka

V listopadu 2012 spolu s Hnutím Pro život ČR a MKD podpořil vznik regionálního pochodu Odvaha k životu- pochod centrem Olomouce, který se nyní pořádá s pravidelně každý sudý měsíc s vyjímkou prázdnin.

Liturgie a teologie

Dlouhodobě se zabývá problematikou liturgické reformy a komparací latinského a byzantského ritu katolické bohoslužby. Jasně odmítá a staví se proti projevům liturgické svévole v západní latinské církvi po liturgických reformách v šedesátých letech 20. století.


Členství v organizacích

Příspěvky na konferencích


Externí odkazy


Poznámky a reference

  1. Hlásí se k moravské národnosti.
Osobní nástroje