Daniel Zouhar

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Poznámky a reference)
Řádka 33: Řádka 33:
<references/>
<references/>
-
 
+
{{DEFAULTSORT:Zouhar, Daniel}}
[[Kategorie:Absolventi Biskupského gymnázia Letovice]]
[[Kategorie:Absolventi Biskupského gymnázia Letovice]]
[[Kategorie:Členové MKD]]
[[Kategorie:Členové MKD]]

Verze z 11. 4. 2015, 09:22

Daniel Zouhar (2014)

Daniel Antonín Zouhar (* 6. ledna 1989, Boskovice, ČSSR) je moravský[1] katolický aktivista a předseda Una Voce Česká republika (od 2012). Je též studentem filologie a obecné lingvistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Obsah

Životopis

Dlouhodobě se zabývá i některými teologickými tématy (zejména liturgickou teologií a vlivu liturgie na katolickou společnost). Roku 2009 maturoval na Biskupské gymnázium v Letovicích. V letech 2009 - 2013 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Palackého obor Latinská a Ukrajinská filologie. Od roku 2011 spolupracuje na projektu katolické internetové encyklopedie Katopedia. Od roku 2013 studuje na Univerzitě Palackého v magisterském studijním programu obor Latinská filologie / Obecná lingvistika, kde v rámci grantu byl členem redakčního týmu Lingvistické encyklopedie eL.

Je členem Mladých křesťanských demokratů. V letech 2012 - 2014 u nich zastával post předsedy místní organizace MKD Blansko. Roku 2012 inicioval obnovení české pobočky sdružení pro tradiční mši svatou Una Voce Česká republika a byl zvolen jejím řádným předsedou.

Postoje a stanoviska

Rodina a morálka

V listopadu 2012 spolu s Hnutím Pro život ČR a MKD podpořil vznik regionálního pochodu Odvaha k životu- pochod centrem Olomouce, který se nyní pořádá s pravidelně každý sudý měsíc s vyjímkou prázdnin.

Liturgie a teologie

Dlouhodobě se zabývá problematikou liturgické reformy a komparací latinského a byzantského ritu katolické bohoslužby. Jasně odmítá a staví se proti projevům liturgické svévole v západní latinské církvi po liturgických reformách v šedesátých letech 20. století.


Členství v organizacích

Příspěvky na konferencích


Externí odkazy


Poznámky a reference

  1. Hlásí se k moravské národnosti.
Osobní nástroje