Daniel Zouhar

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Biografie)
m (Členství v organizacích a společenská orientace)
Řádka 15: Řádka 15:
* Je členem [[Mladí křesťanští demokraté|Mladých křesťanských demokratů]] a [[Hnutí pro život]].
* Je členem [[Mladí křesťanští demokraté|Mladých křesťanských demokratů]] a [[Hnutí pro život]].
-
Daniel Zouhar je dle vlastních slov „konzervativní všeuměl, zastánce tradičních hodnot (rodinných, lidskoprávních), bojovník proti šovinismu, sionismu a dalším sektářským ideologiím“. Je příznivcem [[Tridentská mše|tradiční mše svaté]], ač se nevyhýbá ani aktivní účasti (ministrování) při nové mši, byzantském nebo dominikánském ritu.
+
Daniel Zouhar je konzervativní všeuměl, zastánce tradičních hodnot (rodinných, lidskoprávních), bojovník proti šovinismu, sionismu a dalším sektářským ideologiím“. Je příznivcem [[Tridentská mše|tradiční mše svaté]], ač se nevyhýbá ani aktivní účasti (ministrování) při nové mši, byzantském nebo dominikánském ritu.
== Účast na konferencích ==
== Účast na konferencích ==

Verze z 6. 11. 2012, 17:32

Daniel Zouhar

Daniel Antonín Zouhar (* 6. ledna 1989 v Boskovicích) je moravský[1] student filologie na Univerzitě Palackého.

Obsah

Biografie

Narodil se 6. ledna 1989 v Boskovicích. Pokřtěn byl 16. července téhož roku ve Vysočanech z rukou P. Jana Topenčíka. Duchovně byl vychováván ve Sloupě P. Františkem Kozárem. Zde ještě dnes občas ministruje v poutním kostele Panny Marie Bolestné.

V letech 20052009 studoval na Biskupském gymnáziu v Letovicích. Od roku 2009 studuje obor Ukrajinská a latinská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ve volném čase se věnuje samostudiu teologických věd a aktivnímu sledování politického dění.

Tématem jeho bakalářské práce byla proměna podoby mešního řádu latinské liturgie v šedesátých letech 20. století.

Členství v organizacích a společenská orientace

Daniel Zouhar je konzervativní všeuměl, zastánce tradičních hodnot (rodinných, lidskoprávních), bojovník proti šovinismu, sionismu a dalším sektářským ideologiím“. Je příznivcem tradiční mše svaté, ač se nevyhýbá ani aktivní účasti (ministrování) při nové mši, byzantském nebo dominikánském ritu.

Účast na konferencích

  • Interdisciplinární konference Judaismus-Křetanství-Islám, Olomouc 15. listopadu 2011. Příspěvek: Missale Romanum 1969 - reforma nebo revoluce?

Externí odkazy

Publikační činnost

Dřívější příspěvky na Signálech

Vlastní citáty

  • Kněz neslouží zády k lidu, ale lid stojí s ním před Bohem, který se v tento čas na oltáři zpřítomňuje. Nepovyšuje se tím nad lidi, ale právě jako člověk, z lidu vyvolený, vzal na sebe to jho, které povolání kněze obnáší, přistupuje k Božímu oltáři a čelem k Bohu obrácen na východ. Přináší za nás za všechny Bohu přesvatou oběť Kristova kříže, která se v tu chvíli zpřítomňuje. (uloženo na hlavní stránce Katolikrevue)

Reference

  1. Podobně jako Ignác Pospíšil se hlásí k menšinové moravské národnosti.
Osobní nástroje