Daniel Zouhar

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Členství a společenská orientace)
(odstranění neencyklopedických informací osobního rázu (toto není uživatelská stránka!), oprava pravopisu, doplnění infa)
Řádka 1: Řádka 1:
[[Soubor:Zouhar.JPG |thumb| Daniel Zouhar]]
[[Soubor:Zouhar.JPG |thumb| Daniel Zouhar]]
-
'''Daniel Antonín Zouhar''' (* [[6. leden|6. ledna]] [[1989]] v [[Boskovice|Boskovicích]]) - ''Bios katolikos'',  moravský<ref>Podobně jako [[Ignác Pospíšil]] se hlásí k menšinové moravské národnosti</ref> student filologie, teolog-amatér, poutník.
+
'''Daniel Antonín Zouhar''' (* [[6. leden|6. ledna]] [[1989]] v [[Boskovice|Boskovicích]]) je moravský<ref>Podobně jako [[Ignác Pospíšil]] se hlásí k menšinové moravské národnosti.</ref> student filologie na [[Univerzita Palackého|Univerzitě Palackého]].
-
== Bio ==
+
== Biografie ==
-
Narodil se [[6. leden|6. ledna]] [[1989]] v Boskovicích. Pokřtěn byl téhož roku (16.červenec) ve Vysočanech z rukou P. [[Jana Topenčíka]], známého svými příspěvky na [[Radio Vatikán|Rádiu Vatikán]]. Duchovní a světskou výchovu získal ve Sloupě. Zde ministruje dodnes v poutním [[kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupě|kostele Panny Marie Bolestné]]. Od roku [[2003]], kdy ho k tomu přivedl jeho farář [[František Kozár]], se začal seznamovat s byzantskou liturgií sv. Jana Zlatoustého v církevní slovanštině.  
+
Narodil se [[6. leden|6. ledna]] [[1989]] v Boskovicích. Pokřtěn byl 16. července téhož roku ve Vysočanech z rukou P. [[Jana Topenčíka]]. Byl vychováván ve Sloupě. Zde (při [[Novus Ordo Missae|nové mši]]) dodnes ministruje v poutním [[kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupě|kostele Panny Marie Bolestné]].  
-
V letech  [[2005]]- [[2009]] studoval na [[Biskupské gymnázium v Letovicích|Biskupském gymnáziu v Letovicích]]. Od roku [[2009]] studuje obor Ukrajinská a Latinská filologie na Filozofické fakultě [[Univerzita Palackého|Univerzity Palackého]]. Ve volném čase se věnuje samostudiu teologických věd a aktivnímu sledování politického dění.
+
V letech  [[2005]][[2009]] studoval na [[Biskupské gymnázium v Letovicích|Biskupském gymnáziu v Letovicích]]. Od roku [[2009]] studuje obor ''Ukrajinská a latinská filologie'' na Filozofické fakultě [[Univerzita Palackého|Univerzity Palackého]] v [[Olomouc]]i. Ve volném čase se, dle vlastních slov, věnuje samostudiu teologických věd a aktivnímu sledování politického dění.
-
Tématem jeho bakalářské práce je proměna podoby mešního řádu [[Mše svatá|latinské liturgie]] v šedesátých letech [[20. století]].  
+
Tématem jeho bakalářské práce byla proměna podoby mešního řádu [[Mše svatá|latinské liturgie]] v šedesátých letech [[20. století]].  
-
Od jara [[2011]] působí jako jeden z autorů Katopedie.
+
== Členství v organizacích a společenská orientace==
-
 
+
-
== Členství a společenská orientace ==
+
* Je členem [[Bratrstvo Panny Marie Bolestné|Bratrstva Panny Marie Bolestné]] (od 22.září 2003).
* Je členem [[Bratrstvo Panny Marie Bolestné|Bratrstva Panny Marie Bolestné]] (od 22.září 2003).
-
* [[2009]]-[[2010]] byl členem [[Juventutem]].
+
* Od roku [[2009]], do roku [[2010]], kdy byl pro modernistické názory a obtížnou spoluprací s jeho osobou vyloučen, byl členem české a slovenské pobočky [[Juventutem]].
-
* Členství v MKD ([[Mladí křesťanští demokraté]]).
+
* Je členem [[Mladí křesťanští demokraté|Mladých křesťanských demokratů]].
-
* Konzervativní všeuměl, zastánce tradičních hodnot (rodinných, lidskoprávních), bojovník proti šovinismu, sionismu a dalším sektářským ideologiím
+
 
-
* Příznivec [[Tridentská mše|tradiční mše svaté]]
+
Daniel Zouhar je dle vlastních slov „konzervativní všeuměl, zastánce tradičních hodnot (rodinných, lidskoprávních), bojovník proti šovinismu, sionismu a dalším sektářským ideologiím“. Je příznivcem [[Tridentská mše|tradiční mše svaté]], ač se nevyhýbá ani aktivní účasti (ministrování) při nové mši.
== Účast na konferencích ==
== Účast na konferencích ==
-
* '''Interdisciplinární konference Judaimus-Křetanství-Islám''', Olomouc 15. listopadu 2011. Příspěvek: ''Missale Romanum 1969 - reforma nebo revoluce?''
+
* '''Interdisciplinární konference Judaismus-Křetanství-Islám''', Olomouc 15. listopadu 2011. Příspěvek: ''Missale Romanum 1969 - reforma nebo revoluce?''
-
 
+
-
== Vlastní citáty ==
+
-
* ''Kněz neslouží zády k lidu, ale lid stojí s ním před Bohem, který se v tento čas na oltáři zpřítomňuje. Nepovyšuje se tím nad lidi, ale právě jako člověk, z lidu vyvolený, vzal na sebe to jho, které povolání kněze obnáší, přistupuje k Božímu oltáři a čelem k Bohu obrácen na východ. Přináší za nás za všechny Bohu přesvatou oběť Kristova kříže, která se v tu chvíli zpřítomňuje.'' (uloženo na hlavní stránce [http://katolikrevue.ath.cx Katolikrevue])
+
== Externí odkazy ==
== Externí odkazy ==
-
* [http://www.facebook.com/daniel.zouhar Facebook profile]
+
* [http://www.facebook.com/daniel.zouhar profil na facebooku]
-
= Publikační činnost =
+
== Publikační činnost ==
=== Dřívější příspěvky na Signálech ===
=== Dřívější příspěvky na Signálech ===
Řádka 36: Řádka 31:
== Reference ==
== Reference ==
<references/>
<references/>
-
 
-
=== Významné příspěvky na Katopedii ===
 
-
* [[František Kozár]]
 
-
* [[První vatikánský koncil]]
 
-
* [[Bratrstvo Panny Marie Bolestné]]
 
-
* [[Immanuel Kant]]
 
-
* [[Jiří Hanzelka]]
 
-
* [[Miroslav Zikmund]]
 
-
* [[Jurij Andruchovyč]]
 
-
* [[Маrіja Matios]]
 
-
* [[Pondělí svatodušní]]
 
-
* [[Scholastika]]
 
-
* [[Katolikrevue]]
 
-
* [[Lubor Kysučan]]
 
-
* [[Ministrant]]
 
-
* [[Ekklesiarch]]
 
{{DEFAULTSORT:Zouhar, Daniel}}
{{DEFAULTSORT:Zouhar, Daniel}}

Verze z 5. 11. 2012, 20:18

Daniel Zouhar

Daniel Antonín Zouhar (* 6. ledna 1989 v Boskovicích) je moravský[1] student filologie na Univerzitě Palackého.

Obsah

Biografie

Narodil se 6. ledna 1989 v Boskovicích. Pokřtěn byl 16. července téhož roku ve Vysočanech z rukou P. Jana Topenčíka. Byl vychováván ve Sloupě. Zde (při nové mši) dodnes ministruje v poutním kostele Panny Marie Bolestné.

V letech 20052009 studoval na Biskupském gymnáziu v Letovicích. Od roku 2009 studuje obor Ukrajinská a latinská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ve volném čase se, dle vlastních slov, věnuje samostudiu teologických věd a aktivnímu sledování politického dění. Tématem jeho bakalářské práce byla proměna podoby mešního řádu latinské liturgie v šedesátých letech 20. století.

Členství v organizacích a společenská orientace

Daniel Zouhar je dle vlastních slov „konzervativní všeuměl, zastánce tradičních hodnot (rodinných, lidskoprávních), bojovník proti šovinismu, sionismu a dalším sektářským ideologiím“. Je příznivcem tradiční mše svaté, ač se nevyhýbá ani aktivní účasti (ministrování) při nové mši.

Účast na konferencích

  • Interdisciplinární konference Judaismus-Křetanství-Islám, Olomouc 15. listopadu 2011. Příspěvek: Missale Romanum 1969 - reforma nebo revoluce?

Externí odkazy

Publikační činnost

Dřívější příspěvky na Signálech

Reference

  1. Podobně jako Ignác Pospíšil se hlásí k menšinové moravské národnosti.
Osobní nástroje