ChristNet.eu

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Fungování)
m (Poznámky a reference)
Řádka 19: Řádka 19:
-
[[Kategorie:Česká internetová kultura]]
+
[[Kategorie:Internetové časopisy]]

Verze z 3. 4. 2015, 12:50

ChristNet.cz je jeden z největších nezávislých „ekumenických“ „křesťanských“ portálů[1] a jeden z nejčtenějších křesťanských sitů v českém jazyce. Vykazuje přes 1000 návštěv denně.[2] Vznikl v roce 2000, provozuje jej Sdružení Christnet.cz.

Jde o jeden z nejvýznamnějších projektů založených na zdivočelém ekumenismu a liberálním pseudokřesťanství, na jeho stránkách lze nalézt kupříkladu články podporující potraty i články zastupující postoje a názory uskupení, jako jsou Wir sind Kirche.

Obsah

Historie

Vznikl v únoru roku 2000 sloučením dvou internetových projektů založených v roce 1996. Šlo o Getsemany (internetový křesťanský magazín) a ChristNet (tehdy pouze rozcestník mezi křesťanskými sity). Akce byla částečně vynucena tím, že Getsemany se musely přejmenovat, neboť se tak jmenuje mnohem starší tištěný měsíčník.

Fungování

Christnet funguje jako portál křesťanství na českém (a částečně i slovenském) internetu. Jeho nejdůležitější části jsou Magazín, orientovaný na publicistiku a podrobné zpravodajství z křesťanského světa (nejnavštěvovanější část), Odkazy (představující rozcestník mezi křesťanskými stránkami v ČR a částečně i SR), Akce (kalendář křesťanských akcí v České republice) a Diskuse (poskytují prostor pro diskuse). Diskuse jsou i samotným provozovatelem stránek považovány za nejproblematičtější část projektu, hlavní stížnosti směřují na neschopnost provozovatele dostatečně redigovat diskuse, zabezpečit účty proti haknutí a napravovat následky takového haknutí.

Projekt dlouhodobě zápasí s finančními problémy a koncem měsíce se někdy na jeho stránkách objevují žádosti o příspěvek, které upozorňují čtenáře, že projekt nemá na účtu dostatek peněz na provoz, několikrát dokonce z tohoto důvodu některé své činnosti pozastavit (např. v květnu 2012).

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. http://tisk.cirkev.cz/z-domova/christnet-cz-slavi-5-narozeniny.html
  2. http://christnet.cz/magazin/ochn.asp
Osobní nástroje