Carleton Putnam

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Carleton Putnam (19011998) byl americký průkopník letectví a vědecký spisovatel. Vzdělání získal na Princetonské univerzitě a Columbijské univerzitě. Byl se zakladatelem a vůdčí osobností společnosti Chicago and Southern Airlines, která se později stala součástí Delta Air Lines. V dalších letech zastával vedoucí pozice v Delta Air Lines a v jejím výboru byl až do své smrti.

Znám je zejména svým vědeckým dílem Race and Reason (Rasa a rozum) z roku 1961[1], které zkoumalo rasové rozdíly a na jejich základě podporovalo koncept rasové segregace. Na tuto knihu navázal v roce 1967 spisem Race and Reality. Napsal též biografii Theodora Roosevelta. Jeho předkem byl generál Israel Putnam.[2]

Dílo

  • Race and Reason: A Yankee View (1961)
  • Race and Reality: A Search for Solutions (1967)
  • Theodore Roosevelt: The Formative Years (1958)

Reference

  1. R. Ruggles Gates, M.A., Ph.D., D.Sc., LL.D., F.R.S., Henry E. Garrett, Ph.D., D.Sc., R. Gayer Of Gayer, M.A., D.Phil., D.Pol.Sc., D.Sc. a Wesley C. George, MA., Ph.D.: Úvod ke knize Race and Reason Citace: Our professional interest lies in the scientific foundations on which Mr. Putnam rests his thesis. We are in complete accord with what he has to say concerning these foundations. We agree with his balanced presentation of genetic and environmental factors in the area of both racial and individual biology... There is logic and common sense in these pages; there is also inescapable scientific validity.
  2. Jared Taylor On Carleton Putnam’s Race And Reason

Externí odkazy

Osobní nástroje