Branišov u Kdyně

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Branišov je osada v okrese Domažlice, která administrativně spadá pod město Kdyně. Leží v podhůří Šumavy v nadmořské výšce výšce cca 650 metrů, nad osadou se tyčí vrch Koráb s rozhlednou. Na kopci nad osadou stojí od roku 2010 kaple bl. Karla Rakouského, která je poutním místem českých monarchistů a ctitelů bl. Karla Rakouského.

Obsah

Kaple

V Branišově stojí dvě kaple: uprostřed osady se nachází kaple sv. Josefa, na kopci na osadou pak kaple bl. Karla Rakouského.

Kaple bl. Karla Rakouského

Kaple bl. Karla Rakouského stojí na kopci nad Branišovem. Její stavba byla zahájena v roce 2008, vysvěcena byla 24. července 2010.[1] U příležitosti výročí vysvěcení kaple a u příležitosti svátku jejího patrona (21. říjen) se v ní každoročně (obvykle nejbližší sobotu nebo neděli) konají poutní tridentská mše navštěvované českými monarchisty a ctiteli světce.

Turistické zajímavosti

Od osady a především z rozhledny je krásný výhled na Šumavu.

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. http://monarchiemistorepubliky.blog.cz/1007/pozvanka-pro-cleny-i-necleny-koruny-ceske-sveceni-kaple-bl-karla-habsburskeho-cisare-rakouskeho-a-krale-ceskeho-branisov-u-kdyne-sob-24-7-2010-od-10-h-i-se-msi-sv-tridentskeho-ritu
Osobní nástroje