Adolf Jiří Pleskač

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
Adolf Jiří Pleskač (2012)

Adolf Jiří Pleskač (* 1955) je moravský řeckokatolický duchovní, fytoterapeut a podnikatel. Patří mezi vyhledávané zpovědníky. Velmi populárním se stalo jeho vystupování v Bylinkové poradně pořadu Apetýt vysílaného Českým rozhlasem Brno v letech 1998 - 2021. Od roku 2011 je administrátorem a následně farářem (2019) řeckokatolické farnosti Otrokovice.

Často vystupuje proti mnoha praktikám "alternativní medicíny", mezi které se řadí léčitelství, užívání homeopatik. Namísto toho propaguje léčbu pomocí bylinek jako rozumnou alternativu, protože právě bylinky jako Boží dar člověku pomáhají daleko více nežli různá chemická a jiná léčiva, která mnohdy lidem neprospívají, ba naopak jim škodí.

Výrazně vystupuje proti současné duchovní dekadenci. Aktivně se ozývá proti homosexualitě jako nástroje hříchu, který ďábel užívá ke zmatení především mladých lidí. V posledním čase (Apetýt 6. září 2011) se také ozval proti mylnému názoru, že potrat je pro ženu "svobodou volby" a dodal, že z farmaceuticko-lékařského hlediska u mnoha žen po potratu může dojít k postabortivnímu syndromu.

Související články

Externí odkazy

Nahrávky

Osobní nástroje